Nadine Abanador (Düsseldorf) |
V479 |
Yaser Abdallah (Gießen) |
P362, V12 |
Hassan Abdel-Aty (Berlin) |
V894 |
Hassan Abdel-Aty (Cairo, EG) |
P1213 |
Yasser Abdelrahman (Essen) |
P698 |
Mulati Abdudureheman (Mainz) |
V831 |
Hashim Abdul-Khaliq (Berlin) |
P1004, V1487 |
Nico Abegunewardene (Mainz) |
P361, P973 |
Nasreddin Abolmaali (Frankfurt/Main) |
P990 |
B Abt (Rotenburg/Fulda) |
P913, P917 |
Stefan Achatz (Regensburg) |
P954, V902 |
Stephan Achenbach (Erlangen) |
P980, V1391, V805, V893 |
Stephan Achenbach (Boston, US) |
A554, I1252 |
Tayfun Acil (Münster) |
P1225, V1376, V20 |
Jürgen Ackemann (Heidelberg) |
P684 |
Helmut Acker (Dortmund) |
V209 |
Gerhard Adam (Hamburg) |
P978, V235 |
Oliver Adam (Homburg) |
P962, P963 |
Volker Adams (Leipzig) |
P80, P969, V1098, V33, V506, V765 |
Pedro Adragao (Carnaxide, PT) |
V1373 |
Hermann Aebert (Tübingen) |
P1239 |
Wim Aengevaeren (Nijmegen, NL) |
P924 |
Freni Afkham (Frankfurt/Main) |
P967 |
Dietmar von der Ahe (Bad Nauheim) |
P662, V626 |
Ingo Ahrens (Freiburg) |
V856 |
Alexandra Aicher (Frankfurt/Main) |
P153, P693, V1359, V30, V31, V515, V580, V581, V584, V898 |
Diana Aicher (Homburg/Saar) |
V502 |
Stephanie Aker (Essen) |
V1347 |
Alexander Albert (Lahr) |
P1188 |
Wolfgang Albert (Berlin) |
A249 |
Alexander Albrecht (Berlin) |
V1137 |
Vladimir Alexi-Meskishvili (Berlin) |
P1005, V10, V1487 |
Murad Al-Khani (Essen) |
P698 |
Eyas Al-Khayer (Ulm) |
P389 |
Maurits Allessie (Maastricht, NL) |
P1207, V602, V603 |
Samar Al Makdessi (Tübingen) |
P151 |
Nidal Al-Saadi (Berlin) |
I304, P974, V1140, V894 |
Peter Alter (Marburg) |
V23 |
Christoph Altmann (Bad Gottleuba) |
P110, P1180 |
Kerstin Amann (Erlangen) |
V1378 |
Ildiko Amann-Zalan (Mannheim) |
V65 |
Richard Ammer (Münster) |
V240 |
Inder Anand (Minneapolis, US) |
V66 |
Terezia Andrasi (Budapest, HU) |
P1198 |
Martin Andrees (München) |
V260 |
Martin Andres (München) |
V16 |
Dietrich Andresen (Berlin) |
A815, I1058, P392, V592 |
René Andrié (Bonn) |
P83, V794, V890 |
Gianni Angelini (Bristol, GB) |
P642 |
Thomas Anger (Boston, US) |
P678, P679 |
Christiane Angermann (Würzburg) |
I1304, P115, P1158, P432, V1427, V832 |
Stefan Anker (Berlin) |
H222, P1156, P1189, V264, V267 |
Stefan Anker (London, GB) |
P1171, V68 |
Felix Anselmino (Bonn) |
P941 |
Matthias Antz (Hamburg) |
P187, P457, P465, V1117, V1136, V778 |
Piero Anversa (Valhalla, US) |
I1037, V833 |
Ad Appels (Maastricht, NL) |
H216 |
Amina Arab (Freiburg im Breisgau) |
P130 |
Nese Aral (Essen) |
P701 |
Nilofar Aramin (Mannheim) |
V1460, V17 |
Tanja Arendholz (Gießen) |
P93 |
Thomas Arentz (Bad Krozingen) |
P1224, P185, V1118, V780 |
Tom Aretz (Boston, US) |
V240 |
Jawed Arjumand (Essen) |
P1212, P698, V1483 |
Jan Arning (Aachen) |
V870 |
Roman Arnold (Bad Nauheim) |
P925 |
Bert Arnrich (Bielefeld) |
P1188 |
Hans-Richard Arntz (Berlin) |
H575, I1012, I299 |
Latif Arusoglu (Bad Oeynhausen) |
P997, V1401 |
Stefan Asbach (Freiburg) |
V521 |
Birgit Assmus (Frankfurt/Main) |
P153, P169, P665, P693, V515 |
Birgit Aßmus (Frankfurt/Main) |
V837 |
Anastasios Athanasiadis (Stuttgart) |
P1179 |
Thomas Athanasiou (Tübingen) |
V802, V875 |
N Atmacha (Duisburg) |
P1241 |
Michael August (Hamburg) |
P961, P965, V1461, V224, V542 |
Hellmut Augustin (Freiburg) |
P161 |
Johanna Aumüller (Magdeburg) |
V1459 |
Angelo Auricchio (Magdeburg) |
H826, I294, P727, V1369 |
Michel Aurrand-Lions (Genf, CH) |
V58 |
Jannie Ausma (Maastricht, NL) |
P1207, V603 |
R Autschbach (Aachen) |
P1232 |
MA Aydin (Hamburg) |
P721 |